Porselen Diş Fiyatları Ne Kadar?

Işığı geçiren bir yapıya sahip olması nedeni ile estetik açıdan son derece başarılı sonuçlar veren porselen diş diğer uygulamalara oranla daha yüksek fiyatlı olmasına rağmen bu nedenle daha fazla tercih edilmektedir. Özellikle de ön dişlerde ve gülümseme hattında olan dişlerde yaşanan kayıplarda görselliğin önemli olması nedeni ile porselen dişlerin kullanılması önerilmektedir.

Porselen diş fiyatları ise porselen dişin yapıldığı sağlık merkezi ve uygulamayı gerçekleştiren diş hekiminin mesleki yeterliliğinin yanı sıra kullanılan porselen dişin ömrü ile de yakından ilgilidir. Bu nedenle porselen dişin fiyatı araştırılırken kaliteli hizmetin ekonomik fiyatla alınması amaçlanmalıdır. Yani ucuz porselen diş fiyatları alınıyorsa bu durumda fiyat düşüklüğünün ucuz malzeme kaynaklı olmadığından emin olunmalıdır.

Günümüzde artık estetik diş hekimliği uygulamalarının daha fazla ilgi görmesi nedeni ile eksik diş tedavisi ile ilgili olarak porselen dişlerin kullanımı yaygınlaşmaktadır. Porselen dişin ışığı geçiren yapısı sayesinde doğal bir diş görünümü alması daha kolay olurken aynı zamanda sağlam yapısı nedeni ile ömrü de son derece uzundur. Porselen dolgu yapılacak ise de bu durumda arka dişlerde çiğneme esnasında yüksek basınç oluşmasına bağlı olarak porselen yerine amalgam dolgu kullanılmalıdır.

Porselen dişin yapılması esnasında ölçünün tam olarak alınması dişin takıldıktan sonra damağa uyum sağlaması açısından çok önemlidir. Bu uyum yakalanamazsa yemek yerken sıkıntı yaşanmasının yanı sıra hastanın yaşam konforunun düşmesi gibi yan etkilerin görülmesi kaçınılmazdır.