Lazerle Diş Beyazlatma Tedavisi Nasıl Yapılır?

Dişlerin kötü ve bakımsız görünmesinin en önemli nedenlerinden biri de renginin koyulaşarak sarıya yakın bir hale gelmesidir. Günümüzde gelişen lazer tedavi yöntemleri diş hekimliği alanında da sıklıkla kullanılmakla beraber en yaygın olarak diş beyazlatma amacı ile tercih edilmektedir. Lazerle diş beyazlatma tedavisi için kullanılan lazer ışınları özel olarak geliştirilen bir dalga boyuna sahiptir ve dişlerin daha beyaz görünmelerinin yanı sıra üzerinde bulunan lekelerden de arındırılmasını sağlamaktadır.

Yine diş rengi sarı olan kişiler için de lazerle diş beyazlatma tedavisi sonrasında daha beyaz görünen dişlere sahip olma şansı sunulmaktadır. Bu yöntem özellikle de yıllar içerisinde gerekli diş bakımı yapılmadığı için dişleri zamanla sararan kişilerde son derece başarılı sonuçlar vermektedir. Ancak lazerle diş beyazlatma tedavisi uygulanamayan kişilerde bulunmaktadır. Lazerle diş beyazlatma zararları bulunmamakla beraber henüz 18 yaşını doldurmayan, hamile olan, dişlerin sararmasına neden olan çay ve kahve gibi içecekleri çok tüketen ve bu tüketime tedavi süresi boyunca da ara veremeyen, diş çatlağı, kırık diş ya da dişeti çekilmesi yaşayan kişilerde ne yazık ki lazerle diş beyazlatma uygulanamamaktadır.

Yine tedavi esnasında kullanılacak olan solüsyona karşı alerjisi olan kişilerde de ne yazık ki lazerle diş beyazlatma tedavisi uygulanamamaktadır. Bunların haricinde kalan herkes diş beyazlatma yöntemleri arasında yer alan lazer yöntemini kullanabilmektedir. Yine kuron tedavisi gören kişilere de ne yazık ki lazer yöntemi uygulanamamaktadır.

Lazerle diş beyazlatma yönteminin en önemli avantajlarından biri çok daha kısa sürede çok daha başarılı sonuçların elde edilebilmesidir. Yine bu yöntem sayesinde diş beyazlatma sarı diş rengine sahip olan kişilerde de başarılı bir şekilde uygulanabilmekte ve diş tonları en az 2 kademe açılmaktadır. Bilindiği üzere sarı renge sahip olan doğal diş renkleri de bulunmakta olup diğer diş beyazlatma yöntemleri bu dişlerde hiçbir etkiye sahip değildir.