Lazerle Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Güldüğümüz ya da konuştuğumuz zaman karşı tarafın yüzümüzde belki de dikkatini en fazla çeken dişler olur. Bu nedenle estetik bir görünüme kavuşmak isteyen kişilerin diş sağlığına çok daha fazla özen göstermesi gerekir. Dişin yapısı ve dizilimi kadar rengi de çok büyük önem taşır. Yani sıra sıra dizilmiş olan çok düzgün dişler dahi sarı bir renge sahipse göze hoş görünmeyebilir. Bu nedenle dişlerin rengi görünüm açısından çok büyük bir öneme sahiptir.

Diş beyazlatma için uygulanan farklı pek çok yöntem bulunmakla beraber bilinçsiz olarak uygulanan yöntemler ne yazık ki dişlerin yıpranmasına hatta diş minesinin aşınarak çürüklere karşı korumasız kalmasına dahi neden olabilmektedir. Bu nedenle mutlaka evde diş beyazlatma yöntemleri adı altında hakkında bilgi sahibi olunmayan hiçbir yöntem denenmemelidir. Özellikle de diş yüzeyine bastırarak ovulması gereken ve pütürlü bir yapıya sahip olan hiçbir yöntem uygulanmamalıdır.

Son yıllarda diş beyazlatma hakkında geliştirilen en etkili yöntemlerden biride lazerle diş beyazlatma yöntemidir. Günümüzde atık lazerle diş beyazlatma Ankara başta olmak üzere tüm büyük şehirlerimizde başarı ile uygulanmaktadır. Sağlık teknolojilerinde her geçen gün daha fazla alanda kullanılmaya başlanan lazer diş temizliği konusunda da artık etkin olarak kullanılırken yine diş beyazlatma alanında da lazerin keskin gücünden yararlanılmaktadır.

Lazerle diş beyazlatma yönteminin sunduğu en büyük avantaj ise doğuştan sarı diş minesine sahip olan kişilere dahi uygulanabilmesi ve uygulama sonrasında dişlerde bariz biçimde beyazlatma sağlayabilmesidir. Diş minesinin sararması çeşitli nedenlere bağlı olarak meydana gelebilir. Bunlardan ilki dişlerin düzenli bakım yapılmaması ve diş fırçalamaya gereken özenin gösterilmemesidir.

Bazı durumlarda ise kişi ne kadar özen gösterirse göstersin gerek rutin beslenme programında yapılan yanlışlar gerekse de kişinin sahip olduğu kalıtımsal özelliklere de bağlı olarak diş sararması görülebilir. Lazerle diş beyazlatma fiyat açısından diğer yöntemleri ile kıyaslandığında biraz daha yüksek maliyete sahip olmakla beraber alınan sonuç çok daha etkileyicidir. Ancak 18 yaşın altında olan kişilerde, hamile bayanlarda, kırık ya da çatlak dişi bulunan kişilerde ve beyazlatma işleminde kullanılan solüsyon sıvısına alerjisi bulunan kişilerde ne yazık ki lazerle diş beyazlatma uygulanamamaktadır.