İmplant Tedavisi Fiyatları Ne Kadar?

Günümüzde diş hekimleri tarafından eksik diş tedavisi için en çok tercih edilen yöntemler arasında yer alan implant diş tedavisi ne yazık ki diğer yöntemlere oranla biraz daha yüksek maliyete sahiptir. Bunun en önemli nedenleri bu yöntemin uygulama olarak diğer tedavilere oranla çok daha zor olması, ortodondist tarafından uygulanması gerekmesi ve tedavide kullanılan malzemelerin fiyatlarının yüksek olmasıdır.

Yani hem maliyeti yüksektir hem de uzman kişiler tarafından uygulanması gerekir. Ancak diğer tüm yöntemler ile kıyaslandığında dahi en iyi çözümdür. Özellikle de yan yana olan ya da birden fazla eksik diş tedavisinde sağlam dişler köprü yapılması için kesilirken implant tedavisi yönteminde her diş birbirinden bağımsız olarak oluşturulmakta ve bu sayede sağlam dişler zarar görmemektedir. Yine yapay diş kendisi için açılan özel yuvaya vidalama yöntemi ile yerleştirildiği için hasta bu dişi kendi dişiymiş gibi sağlıklı bir şekilde kullanma özgürlüğüne sahiptir.

Yani implant diş fiyatları yüksek olsa da bu tedavinin sunduğu konforu hiçbir tedavi yönteminde bulunması mümkün değildir. Zaten implant diş ücretleri günümüzde üreticilerin sayı olarak artmayı sürdürmesi sayesinde düşme eğilimine girmekle beraber her geçen gün daha da ekonomik seviyelere çekilmektedir.

Buna ek olarak implant diş fiyatları Ankara gibi uygulandığı şehirlere ve uygulandığı diş merkezine bağlı olarak değişebilmektedir. Burada önemli olan kaliteli hizmeti, en kaliteli malzemelerle ve ekonomik fiyatlarla satın alabilmektir. Uygulama başarısının ortodontistin bu alandaki bilgi ve deneyimine bağlı olduğu unutulmamalı, bu amaçla implant fiyatları kadar uygulamanın kalitesine de dikkat edilmelidir.