Empress Diş Kaplama Nedir?

Diş kaplamalarının bir çoğunda alt yapıda metal destekler kullanılır. Ancak metal desteklerin ışığı geçirmeyen yapıları estetik olmayan sonuçların elde edilmesini sağlarken günümüzde hem estetik hem de uzun ömürlü diş kaplamaları için geliştirilen farklı pek çok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan biride empress diş kaplama yöntemleridir. Bu yöntemde ışığı geçirgen özelliği bulunan cam ile desteklenen güçlendirilmiş yapısı olan porselenler kullanılmaktadır.

Şimdiye kadar estetik diş uygulamalarında kullanılan diğer malzemelere oranla ışığı en iyi geçirme özelliğine sahip olan empress diş kaplama bu sayede gerçek diş gibi görünen doğal ve estetik diş kaplamaları yapılmasını çok daha kolay bir hale getirir. Gülüş hattı içerisinde kalan ön dişlerde bu nedenle günümüzde çoğu diş hekimi empress kaplama yapılmasını önermektedir. Zaten empress kaplama yaptıranlar tarafından açıklanan yüksek memnuniyet oranı da verilen bu kararın ne kadar doğru olduğunu göstermektedir.

Bilgisayarlar tarafından desteklenen son derece hassas ölçümlere sahip olan cihazlar tarafından üretilen empress kaplama bu sayede dişe tam olarak uyum sağlar ve istenilen tüm özellikleri karşılayabilecek kapasiteye sahiptir. Özellikle de alerjik bir bünyeye sahip olan ya da metal alerjisi olan kişilerde güvenle kullanılır. Cam ile desteklenen özel bir porselen kullanılarak üretilmesi sayesinde asla alerjiye neden olmaz ve alerjik bünyeye sahip olan kişilerde dahi güvenle kullanılabilir.

Özellikle de ön kesici dişlerde hem uzun süreli hem de kusursuz görünümlü müdahaleler için tercih edilmektedir. Empress kuron kaplama buna ek olarak ağızda konuşurken ve gülerken görünen küçük azı dişlerinde de basınca karşı dayanıklı olduğu için güvenle kullanılabilmektedir. Kanal tedavisi yapılan ve daha sonra beyazlatma işlemi uygulanmadığı için beyaz rengini kaybeden dişlerin daha beyaz görünmesi amacı ile de uygulanabilmektedir.

Yine şekil bozukluğu olan, renk farklılıkları yaşanan ve ayrık olan dişlerin tedavisi içinde empress kuron diş kaplama yöntemleri sıklıkla kullanılabilmektedir. Estetik açıdan en iyi sonucu mümkün olan en ekonomik fiyatlarla sunan empress kaplama dişler aynı zamanda çok iyi cila yapıldığı için bakteri tutulum hızını da yavaşlatmakta ve bu sayede diş taşı oluşumu gibi bakteri plağı birikimine bağlı olarak gelişen pek çok diş hastalığını da engellemektedir.