Diş İmplant Fiyatları Ne Kadar?

Son yılların en çok tercih edilen yapay diş uygulamaları arasında yer alan implant diş uygulamaları hem uzun ömürlü olmaları hem de diğer dişlerden bağımsız olarak yapılabilmesi nedeni ile çok sık tercih edilmektedir. Diş implantı fiyatları ise diş hekimleri arasında farklılıklar göstermekle beraber en iyi çözüm olması nedeni ile diğer yapay diş seçenekleri arasında da en pahalı olan olarak öne çıkmaktadır.

Diş implantı gerek implantın takılacağı şehre, gerekse de diş sağlığı merkezi ve diş hekiminin kendisine bağlı olarak değişiklik göstermekle beraber implant ücreti hariç kemik içi implant fiyatı olarak Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından 2015 yılı için belirlenen en düşük fiyat sınırlaması 560 liradır. Yine Supperiostal İmplant fiyatı olarak belirlenen 811 lira fiyat bedeli ide implant ücreti hariç olarak belirlenen ücrettir ve bu ücretler talep edilmesi gereken en düşük ücret olarak uygulanmaktadır.

Yani diş hekimi kendisi bu fiyatın altında olmamak üzere diş implantı fiyatları için belirleyeceği özel bir tarife uygulama hakkına sahiptir. Ancak tedavi için uygulanabilecek en düşük fiyat budur. Çıkarılan yasa ile beraber diğer tüm meslek dallarında olduğu gibi diş hekimlerinin de internet yolu ile fiyat beyan etmeleri yasaklanmış olmakla beraber diş hekimi ile telefonla irtibata geçmeniz ya da muayenehanesini ziyaret etmeniz durumunda size implant fiyatları ile ilgili detaylı bilgi verilecek, tedavinizin yaklaşık maliyeti tam olarak çıkarılarak tedavi planlamanız yapılacaktır…