Diş Beyazlatma Jeli Nasıl Kullanılır, Zararları Var Mıdır?

Son yıllarda estetik diş tasarımı uygulamalarının önemini arttırması ile beraber diş beyazlığı da çok daha önemli bir hale gelmiş durumda. İnci gibi beyaz dişler pek çok kişinin ortak amacı olurken ne yazık ki bazı kişilerde diş renginin doğuştan sarıya yakın olması bu amaca ulaşmayı zorlaştırmaktadır.

Kişinin diş bakımına özen göstermemesi, gün içerisinde boyayıcı ajanlar içeren kafeinli içecekleri çok sık tüketmeleri gibi farklı pek çok nedene bağlı olarak dişler zamanla beyaz renginden uzaklaşarak sararmaya başlar. Oluşan bu sarı renk ise gülmenin yanı sıra konuşurken de karşı tarafın kötü bir görünüm ile karşılaşmasına neden olur.

Yapılan araştırmalar estetik diş tasarımı uygulamalarını kullanarak diş bakımı yaptıran kişilerin öz güvenlerinin çok daha yüksek olduğunu ortaya koymaktadır. Diş beyazlatma yöntemleri için çok dikkatli olunması önemlidir. Özellikle de evde diş beyazlatma yöntemleri olarak evde bilinçsizce yapılan uygulamalar ne yazık ki diş minesini aşındırmakta ve bu da bir süre sonra diş hassasiyeti oluşmasına neden olur. Bu nedenle diş beyazlatma yöntemleri sadece diş hekimi kontrolünde uygulanmalıdır.

Diş hekimleri tarafından yapılan diş beyazlatma işlemleri ise evde ya da muayenehane ortamında olmak üzere 2 farklı şekilde yapılabilmektedir. Evde yapılan uygulamalar daha uzun süreli olurken diş hekimi tarafından muayenehane de yapılan uygulamalar ise daha kısa süreli ve daha etkili sonuçlar verir. Burada karar verirken dikkate alınması gereken diş beyazlığının boyutu ve hastanın beklentileridir.

Diş beyazlatma jeli evde yapılan uygulamalar için kullanılmakta olup özel bir solüsyon olan bu jel diş minesine zarar vermeden beyazlatma yapılmasını sağlar. Diş beyazlatma jelinin kullanımı konusunda diş hekiminiz sizi bilgilendirecek, gerek kullanma miktarı gerekse de kullanma yöntemleri hakkında size önemli bilgileri aktaracaktır. Bu sayede sorunsuz bir şeklide diş beyazlatma işlemi yapılır ve kişi hayal ettiği kusursuz gülüşe kavuşmak için gereken bembeyaz dişlere sahip olur.